Ovčie na stránkach 3.ligy

apr 16, 2012 | Futbal

Skvelý futbalový portál 3.liga, ktorý sa zaoberá nižšími tzv. „horským“ ligami v sabinovskom a prešovskom okrese priniesol report z nedeľňajšieho zápasu Ovčieho s Medzanmi.

Dočkalo sa aj Ovčie

V lll.B triede sa za tradične veľkej návštevy divákov uskutočnil zápas Ovčie – Medzany. Na prvý pohľad súboj, v ktorom „o nič nejde“ no na druhej strane hlad domácich po prvom víťazstve sezóny. Po úvodnom hvizde rozhodcu Kačmára začali aktívnejšie hostia. Peknou kombinačnou hrou, ktorá je pre túto súťaž zriedkavá, narobili domácim nemalé problémy. Najmä hosťujúci Jozef Varga viac krát ukázal, že to s loptou vie. Ovčie  však hrozili nebezpečnými brejkami. Jeden z nich v 30. minúte priniesol gól, keď si Peter Madzik elegantne prehodil brankára hostí a otvoril skóre stretnutia 1:0. Domácich to povzbudilo a postupne začali preberať iniciatívu. V 43. minúte sa krásnou strelou blysol domáci Július Tomáš. V druhom polčase, uvedomujúc si stav stretnutia, začali opäť aktívnejšie hostia. Hneď v 48. minúte sa po krásnom sóle cez troch hráčov dostával do gólovej šance najlepší hráč hostí Igor Lukáč, no chvíľkové zaváhanie pred zakončením šikovne využil domáci František Höger a v poslednej chvíli ho obral o loptu. Tlak hostí však narastal a v 53. minúte už udreli. Po centri z ľavej strany si pekne spracoval loptu Jozef Magda a pohodlne skóroval 1:1. Gól zápasu pomohol, keď sa hra otvorila a šance sa striedali z jednej strany na druhú. V 73. minúte bolo pred brankárom hostí horúco. Po narážačke dvojice Marek Krivda – Richard Olejár, druhý menovaný krásnou nahrávkou vysunul Madzika, no ten z voleja trafil tesne vedľa. Rozhodujúci gól padol v 80. minúte, zdanlivo stratenú loptu vybojoval Ján Viazanko pre Lukáša Jenču, ktorému už nerobilo problém  pohodlne skórovať 2:1. Tento gól priniesol pohodu na kopačky domácich. V 88. minúte mohol náskok domácich zvýšiť ešte iba 16 ročný talent Dávid Baran , vo vyloženej šanci však volil prudkú strelu a tú mu hosťujúci brankár zneškodnil. Zápas bol kvalitný, bez zbytočných zákerností . Ovčie sa tešilo z výsledku ale hlavne  prvej tohtosezónnej výhry. Nový tréner domácich Marek Semančík sa po zápase vyjadril takto: „Tešia ma tri veci po: výhra, bojovnosť do poslednej minúty a fanúšikovia, ktorí boli a sú skvelí. Už dlho som nevidel takú radosť a nadšenie z futbalu, ako v tomto klube. Ovčie dalo nahlas najavo, že už nie je fackovací panák, ale družstvo, ktoré sa športovo pobije s každým súperom o body.“

V prípade, že ste fanúšikom futbalových mužstiev z nižších súťaží a zaujímajú Vás aktuálne novinky, výsledky a tabuľky, sledujte web  www.3liga.sk alebo Facebookovú stránku 3liga.sk